בחירות המבקרים

מבקרים, סופרים וידוענים ממליצים על הספרים שאהבו

רועי סלמן

סופר ומוסיקאי
הרברט קלייד לואיס / האדון שנפל לים

ציון: 10

האדון שנפל לים נגע בי כל כך. זה ספר שכולו אווירה, ומתרחש בלב הים. במהלך הקריאה הרגשתי את הדם זורם לי בגוף. אי אפשר להישאר אדישים לספר הזה. הוא יפהפה, אכזרי, עצוב ואירוני. זה ספר שמזכיר לנו שאנחנו גרגר חול בעולם הזה.

מיכל בכר

סופרת נוער ועורכת ספרותית
נטלי בלהסן / הסיפור של פצפונת

ציון: 10

על המדף שבסלון ביתי ניצבת משפחה של מטריושקות (שמכונות לעתים קרובות "בבושקות"). הן נבלעות האחת בבטנה של השנייה ובמבט ראשוני נראה שהן זהות, אבל אם נתבונן היטב נבחין בכך שלכל אחת מהן תווים ייחודיים משלה. את הקטנה ביותר, זאת שבקלות ניתן לפספס, אני מעמידה דווקא בקדמת המדף ובדיוק עליה מספרת נטלי בלהסן בספרה החדש - "סיפורה של פצפונת". ספרה הקסום של נטלי בלהסן, עם איוריה המרהיבים ומלאי החיים של אפרת דהאן, מביא את הבבושקה הפצפונת למרכז הבמה, ומספר סיפור על פריצת גבולות, על עצמאות ועל הצורך להשמיע את קולך גם כשאת הכי קטנה. הסיפור שופע באהבת ספרים וסיפורים, כובש את הלב של הילדים, אך לא פחות מכך - את לבם של המבוגרים שמקריאים אותו.

ענת לב־אדלר

סופרת ועיתונאית ידיעות אחרונות
נורית גרץ / מה שאבד בזמן

ציון: 10

תוך כדי הקריאה לא רציתי שהספר יסתיים. זה היה כמו לעמוד מאחורי וילון ולהציץ לחדר שבו התנהלה שיחה שחטפה את נשמתי. ואיך שסיימתי לקרוא את "מה שאבד בזמן" חיכיתי שיעברו ימים כדי שאוכל להתחיל אותו שוב. זה ספר שתמיד ארצה לקרוא עוד פעם.

עטרה אופק

עורכת ומתרגמת, בעלת האתר "המתלהבת"
רפיק / איש אחד עלה לשמים

ציון: 9

לקט של סיפורי חוכמה (בעריכתי) קצרים, משעשעים ועם פואנטה שנונה, כאלה שאפשר לספר אחר כך לחברים, לילדים או לפתוח בהם הרצאה (מספיק שתגידו "איש אחד יצא לחפש את האמת" וכולם משתתקים) – על הרבי שחטף סטירה, על המבחן שאסור לקבל בו 99 וכאלה – בתוספת ציטוטים יפים מפי הוגים, משוררים וסופרים ידועים, זמרים, קומיקאים, סטטיק ובן-אל ועוד. מותק של ספר מתנה לצעירים, לזקנים, לחברים, ואפילו כתחליף אלטרנטיבי להגדה בליל-סדר חילוני! אוצו רוצו.