עורך ראשי, "סיאל הוצאה לאור"

המטרה
הספר ששינה את חיי. הקריאה בו ויישום השיטה גרמו לי לשנות את צורת החשיבה, את הגישה לפתרון בעיות, ואת היעדים המקצועיים והאישיים שבחרתי. לימים פגשתי את המחבר, ד"ר אלי גולדראט, וזכיתי לעבוד עמו. מאוד שמחתי כשקיבלתי את הזכות להוציא לאור את המהדורה המעודכנת של "המטרה".

מוריס המדהים ומכרסמיו המלומדים
ספר ילדים מעולה הוא ספר מבוגרים מצוין. הספר שזכה בשלל פרסים לספרות ילדים ונוער, הוא כל כך שנון ומעמיק! בזמן קריאתו לא הפסקתי לחייך ולשאול את עצמי מה מכל הטוב הזה ילדים לוקחים עימם. חתול שעושה עסק עם עכברים... מושלם.

אומה
"אומה" הוא ספר הרפתקאות קלאסי - ספינות מפרש, איים, שודדי ים, נסיכה בצרות, ותהפוכות עלילה מרתקות. הספר מעמיד בפני הקורא ניגודים כמו שונות מגדרית, גזעית, ותרבותית, ומשקף לקורא עד כמה עמדותיו מוטות ע"י ההיסטוריה, התרבות והחינוך שקיבל. "אומה" לא יצא לי מהראש שנים לאחר קריאתו.

מרחבים מסתברים
אני אוהב מדע בדיוני "קשה". ה"קושי" אינו בקריאה כי אם בטכנולוגיה כבסיס המרכזי להנעת העלילה. הסופר יוצר עולמות טכנולוגיים מורכבים, אבל הם משמשים לחיים עתירי הנאה: עולם של מים לגולשי גלים, עולם מדברי לאוהבי משחקי תפקידים ועוד. העולם שיצר ויליאמס הינו מלא ושונה, ובעיקר מלא אופטימיות.

סיכוי נוסף לעדן
האנושות מתפתחת בשלבים על פני מאות ואלפי שנים. הטכנולוגיות משתנות, אבל אנחנו לא. אהבה, חמדנות, תשוקה, שנאה וקנאה ממשיכים להיות המניעים שדוחפים אותנו. צילומי מצב רגעיים בהיסטוריה העתידית של האנושות, מדגימים שבעצם, מתחת לכסות, נותרנו בדיוק כפי שהיינו. כן, גם מהנדסים אוהבים סיפורי אהבה.

יושרה שניונית
רק כשקראתי את הספר הזה הבנתי עד כמה התרבות האנושית והשפה, בעיקר השפה העברית, מצמצמת ומקטינה את הנוכחות הנשית. ספר מדע בדיוני מופלא, אשר מתקיים בתרבות בה לא מדברים בלשון זכר, אלא בלשון נקבה: עשר ילדות משחקות בחצר, שש מהן הן ממין זכר...

סנוקראש
וירוסים מסכנים את האנושות. מה קורה כשהוירוס הינו גם וירוס ביולוגי, גם וירוס מחשב, וגם וירוס רעיוני, המועבר על ידי דת עתיקה? ובעיקר, איך זה ששליח פיצה המצויד בחרב אימתנית ונערה על סקייטבורד, הולכים להציל את האנושות המתפרקת? כל הטוב הזה באריזת עלילה מותחת ומצחיקה להפליא. ספר מושלם. תנו לי עוד כמוהו!

הפרקסיס
הספר הראשון בטרילוגיה המתארת יקום המאוכלס חייזרים רבים לצד בני אדם, המתפרק לכלל מלחמת הכל בכל. ספר קלאסי בז'אנר אופרות החלל. אבל הוא אחראי לכך שמליל הסדר ועד צאת החג נשארתי מרותק, חרשתי עמוד אחר עמוד ללא הפסקה, עד שסיימתי את כל שלושת הכרכים (ואת הנספח). חווית הקריאה הרציפה הארוכה ביותר שהייתה לי.

בת אודין
הספר נכתב בנורווגית, וטרם תורגם לאנגלית. אנשי הספרות בכנס בנורווגיה המליצו לי עליו בכל פה. להחליט לתרגם אותו היה כמו ליפול אחורנית ולהניח לחבורה של אנשים שאיני מכיר לתפוס אותי. ההקלה העצומה שחשתי בעת שקראתי את הטיוטה הראשונה של התרגום, וההמתנה בכליון עיניים לתרגום הספרים הבאים, הייתה חוויה ייחודית בהתנסות שלי כמו"ל.

על הבחירה
כל יום אני בוחר. לעיתים דברים פשוטים (מה לאכול), לעיתים מסובכים (מה להוציא לאור), ולעיתים מסובכים מאוד, כמו לגבי הקריירה, השקעות כלכליות וכו.
כיצד לבחור, תלוי במה רוצים להשיג, ובכך עוסק הספר. זכיתי לעבוד עם מחבריו, ואני מיישם בחיי היום-יום את הכתוב בו. אני יודע כיצד הדרך המתוארת הועילה לי והיטיבה את חיי ואני מבקש לחלוק ידע זה עם כולם.