במת ההסכתים של עברית

בכל יום חמישי יעלה פרק שבו נעסוק בספרים ובסופרים שריתקו אותנו, וננסה לחשוף מעט מן המהות החמקמקה שהופכת יצירה לספרות מפעימה. 
הפרקים יתחלקו לשלוש סדרות, אחת בכל שבוע לסירוגין:
 
1. מאחורי הספריםסדרה אינטימית ומיוחדת שמציבה את הסופרים במרכז הבמה.
בכל פרק נארח סופר/ת אחר/ת, שישתפו אותנו בתהליך הכתיבה של אחד מספריהם, ויפתחו לנו צוהר למתרחש מאחורי הקלעים של הספר: משלב גיבוש הרעיונות, דרך טוויית העלילה ועד החיתוך ההכרחי עד כאב בעריכה.

2. על מה כל הסיפור?!סדרה קלילה על הספרים שאתם מכירים את שמם, אבל אף פעם לא מצאתם זמן לקרוא...
בכל פרק נסקור ספר אחד מדובר במיוחד, כזה שהייתה לו השפעה רבה על עולם הספרות ו/או על ההוויה הישראלית והאנושית. נספר בקצרה על עלילת הספר ואיך התקבל בעולם, ונארח דמות ידועה הקרובה לעולמם של הסופר/ת או הספר עצמו.

3. הקיפוד והשועל - על ספרים ורעיונות עם שמואל רוזנר: בכל פרק נצלול לספרים חדשים וישנים, נדוג מהם רעיונות מסקרנים, נתאר את הדילמות שהם מציפים. 
מכל פרק נצא עם כמה תשובות מעניינות - או לפחות שאלות. התחלה של שיחה.

4. כותבים עברית - רפי טופז מדבר עם סופרות וסופרים על כתיבה:בכל פרק יתארחו סופרת או סופר כדי לדבר על הרצון או הדחף לכתוב ועל מקום הכתיבה במארג חייהם. נשמע על ההחלטה להתחיל ולכתוב - האם יש רגע כזה, נדון בספרים עצמם ובתהליך הכתיבה והחוויות השונות בין ספר לספר, נשאל על מקורות ההשראה לספרים וסיפורים ומתי מרגישים בנוח עם ההכרה וההגדרה העצמית כסופרת או סופר.

להאזנה להסכתים >

קריינות, כתיבה והפקה: צוף וייסבוך
מיטוב תוכן ובקרת איכות: מיכל פייקין, גיא בן נון