במת ההסכתים של עברית

המפצחות - מאת מעין רוגל ונילי אסיא

דפנה שחק ומירי נחום יוצאות לחקור פרשת רצח נשכחת שהתרחשה בישראל של שנות השישים. הן פותחות מיקרופון ומפצחות את הפרשייה. אבל זו לא החקירה היחידה שמתנהלת באולפן, כי נראה שהחבר החדש של דפנה הוא לא בדיוק מה שהוא נראה….
פודקאסט בדיוני בהשראת אירועים אמיתיים. פודקאסט שלא תוכלו להוציא מהאוזן!

כותבים עברית - רפי טופז מדבר עם סופרות וסופרים על כתיבה

בכל פרק יתארחו סופרת או סופר כדי לדבר על הרצון או הדחף לכתוב ועל מקום הכתיבה במארג חייהם. נשמע על ההחלטה להתחיל ולכתוב - האם יש רגע כזה, נדון בספרים עצמם ובתהליך הכתיבה והחוויות השונות בין ספר לספר, נשאל על מקורות ההשראה לספרים וסיפורים ומתי מרגישים בנוח עם ההכרה וההגדרה העצמית כסופרת או סופר. 

סופרות לאחור - ספרות מתח ובילוש

סופרות לאחור הינו הסכת ספרותי חדש מבית "מדברים עברית" בהנחיית הסופרות מעין רוגל ונילי אסיא, המתמקד בספרות מתח ובלש. כל עונה מורכבת מארבעה פרקים ומתמקדת בספר בלש אחד בדגש על ספרות מקור, ספרים מהבקליסט (ישנים, נשכחים, לא מוכרים) ובספרים המתמקדים בבלשים ובלשיות מהשוליים לדוגמא, בלשים להטבי"ם, בני מיעוטים, נשים, שחורים, על הרצף וכו'. בכך מבקשת "עברית" להמשיך ולתמוך בספרות ישראלית, להאיר ספרות מקור מוצלחת לדורות חדשים שלא מכירים אותה, ולתת עדנה מחודשת לסופרים ותיקים.

הקיפוד והשועל - עם שמואל רוזנר

ארבע סדרות הסכתים של שמואל רוזנר בשיתוף עם ״מדברים עברית״:
על ספרים ורעיונות: בכל פרק נצלול לספרים חדשים וישנים, נדוג מהם רעיונות מסקרנים, נתאר את הדילמות שהם מציפים.
שלושה ספרים: בכל פרק נארח אישה מעניינת וחכמה או איש מעניין וחכם. בכל פרק נדבר איתם על שלושה ספרים, אבל בעצם על הרבה דברים אחרים. על זהות, על משמעות, על תודעה, על אמונה - על העולם והחיים.
קיפשו אקסטרה: סדרה של פרקי הסכת מזדמנים, שבהם נדבר עם מחברים ומחברות של ספרים חדשים. נדבר על הספרים שכתבו, ועל הרעיונות שמאחורי הספרים שכתבו. נדבר על פילוסופיה, על מדע, על תרבות, על ישראל ועל העולם, על העבר ועל העתיד.
הקיפוד והשועל במכון למדיניות העם היהודי: הקיפוד והשועל מתארחים לשיחה חודשית אינטלקטואלית־אקטואלית במכון למדיניות העם היהודי.

על מה כל הסיפור?!

סדרה קלילה על הספרים שאתם מכירים את שמם, אבל אף פעם לא מצאתם זמן לקרוא...
בכל פרק נסקור ספר אחד מדובר במיוחד, כזה שהייתה לו השפעה רבה על עולם הספרות ו/או על ההוויה הישראלית והאנושית. נספר בקצרה על עלילת הספר ואיך התקבל בעולם, ונארח דמות ידועה הקרובה לעולמם של הסופר/ת או הספר עצמו.

מאחורי הספרים

סדרה אינטימית ומיוחדת שמציבה את הסופרים במרכז הבמה.
בכל פרק נארח סופר/ת אחר/ת, שישתפו אותנו בתהליך הכתיבה של אחד מספריהם, ויפתחו לנו צוהר למתרחש מאחורי הקלעים של הספר: משלב גיבוש הרעיונות, דרך טוויית העלילה ועד החיתוך ההכרחי עד כאב בעריכה.

הפרקים האחרונים שעלו