עורך ספרי העיון של הוצאת מטר בשש השנים האחרונות, וסופר שפרסם שני רומנים בהוצאת בבל. עו"ד בהשכלתו, בוגר האונ' העברית ירושלים.

גישת הקופסה השחורה / מת'יו סייד
מהספר המבריק הזה למדתי שפריצות דרך יצירתיות תמיד מתחילות בשורה של כישלונות. פרק אחר פרק, סייד מסביר בצורה מרתקת מדוע הדרך להצלחה חייבת לעבור בקבלה של כישלונות בזרועות פתוחות, ואפילו בשמחה! הוא מפרט מדוע ככלל, ענפי הרפואה והמשפט כושלים ומאכזבים אותנו פעם אחר פעם בעוד ענף התעופה משגשג, עשיר, והוא אחד המוצלחים שידעה האנושות. רמז: התשובה בשם הספר. ספר נפלא, פוקח עיניים שמלמד מדוע למידה מטעויות היא לא רק הדרך הטובה להצלחה, היא הדרך היחידה להצלחה.

רחוק מהעץ / אנדרו סלומון
סלומון, פסיכולוג קליני, כותב על משפחות המתמודדות עם חירשות, גמדות, תסמונת דאון, אוטיזם, סכיזופרניה ונכויות קשות; על ילדים מחוננים, ילדים שנולדים בעקבות מעשי אונס, ילדים שהופכים לפושעים וילדים טרנסג'נדרים. כל אחד מהמצבים האלה יכול לבודד משפחה מהחברה הסובבת, אך המקרים המתועדים מספרים על חוויה אוניברסלית של אהבה עיקשת ללא תנאים המנצחת דעות קדומות. ספר שיטלטל אתכם וגם יכאיב, אך באורח פלא ימלא אתכם בתקווה גדולה ובאהבה.

פופולרי / מיטש פרינסטיין
מחקרים מצביעים על כך שיותר מרמת האינטליגנציה בילדוּת ומהרקע המשפחתי, דווקא רמת הפופולריות שלנו בשנותינו הראשונות היא שמנבאת עד כמה נצליח ועד כמה נהיה מאושרים. הפופולריות משפיעה גם על בריאותנו, על תוחלת החיים, ואפילו על מבנה הדנ"א שלנו. פופולרי מסתמך על המחקרים העדכניים ביותר בפסיכולוגיה ובמדעי המוח כדי לסייע לנו לקבל את ההחלטות הנבונות ביותר עבורנו ועבור ילדינו. טיפ קטן שאהבתי: תחייכו, והרבה. אתם תראו יפים יותר, מושכים יותר, מצליחים יותר, פופולריים יותר.

השפעה בלתי נראית / ג'ונה ברגר
אנחנו קונים בגדים, סלולר, מכונית, בית, פלאפל... לא מודעים כלל לכוחות נסתרים שמשפיעים על החלטתנו. כמה מהניסויים המבוססים והמרתקים שנעשו בנושא קבלת החלטות מסופרים בספר הזה. אחד מהם הוא איך וכיצד נוצרים להיטי מוסיקה(!), התוצאות הדהימו, הצחיקו, וגרמו לי לגחך בו זמנית. בחירה חופשית? עצמאות מחשבתית? הצחקתם אותי, מריונטות אנחנו, עדר של כבשים.

מתי / דניאל פינק
חיינו הם זרם בלתי פוסק של החלטות הנוגעות לתזמון נכון: מתי להתחיל עסק חדש? מתי להתייחס ברצינות למישהו? מתי להתחיל ללמוד, להתחתן, לשנות קריירה? למרות חשיבותן, כולנו מקבלים את ההחלטות בנוגע לסוגיות הללו באופן מקרי על בסיס אינטואיציה ותחושת בטן. פינק מראה שעיתוי הוא בעצם מדע וניתן ללמוד אותו. אני לקחתי מהספר הזה כמה טיפים, ואולי החשוב ביותר, קבעו תור לרופא המשפחה רק בשעות הבוקר! למה? תקראו.

למכור זה בטבע שלנו / דניאל פינק
הדבר היחיד שיש לנו בעולם הזה הוא מה שאנו יכולים למכור, והדבר המצחיק הוא שאנחנו אנשי מכירות, בין אם זה מוצא חן בעינינו ואם לא. הנה, גם מה שאני כותב עכשיו זה ניסיון מכירה. לא משנה אם אנו שכירים המציגים רעיון חדש, יזמים המפתים משקיעים, או הורים המשדלים ילדים ללמוד, אנו מבלים את ימינו בניסיונות להניע אנשים אחרים. ספר שני של פינק עליו אני ממליץ בחום. פינק יודע לבחור ולהנגיש חומרים בצורה מקורית, מגובית במחקרים ובסיפורים טובים.

גריט / אנג'לה דאקוורת'
מאז שהספר הזה יצא לאור אצלנו במטר, אני לא מפסיק לספר אודותיו בפני חברים, בדוכני שבוע הספר, בכל מקום. הקריאה בו הטעינה בי אנרגיות חדשות. דאקוורת קובעת שהסוד מאחורי הצלחות יוצאות דופן אינו הכישרון שאנו ניחנים בו אלא שילוב של להט והתמדה שאותו היא מכנה "גריט". הספר משלב מחקרים וסיפורים על מצליחנים שהיו בעצם גם חרשנים גדולים וגם מלאי להט. אנשים שכשאמרו להם שהם גאונים ביטלו את המילה בהינף יד, כי לגאונות לא היה שום קשר להצלחה שלהם בספורט, במדע, בפוליטיקה, בעסקים, בספרות. כל מה שהם עשו זו עבודה קשה, ממוקדת ומלאת תשוקה, יום אחד יום, שנה אחר שנה. גריט.

דחיפות קלות / ריצ'ארד טיילר וקאס סנסטיין
בכל יום אנחנו עומדים בפני אינספור בחירות ועלינו לקבל החלטה – מה לאכול, מה לקנות, כמה לחסוך, איפה להשקיע כסף, איך לשמור על הבריאות? לעתים מתברר שההחלטות שאנחנו מקבלים הן גרועות. אז יש כאן זוכה פרס נובל המתמחה בכלכלה התנהגותית שחושף בדרך משעשעת את הסיבות לבחירות הגרועות שלנו – ומראה מה ניתן לעשות כדי לשפרן בצורה פשוטה ויומיומית.

הדרך הצרה אל הצפון העמוק / ריצ'ארד פלנגן
במחנה שבויים יפני על מסילת המוות תאילנד-בורמה בשנת 1943, רופא אוסטרלי נאבק יום-יום להציל את חייליו מרעב, ממחלות ומאכזריותם של שוביהם. שם, כשהוא רדוף זיכרונות מפרשיית אהבה מלפני המלחמה, הוא מקבל מכתב שישנה אותו לעד. סיפור יפהפה ופראי על אהבה לאישה, לחיים, על מאבק אדיר. זוכה פרס מאן בוקר שעבר מתחת לרדאר של הקורא הישראלי וחייבים לשנות את זה.

ג'נטלמן במוסקבה / אמור טאוולס
ב־ 1922 קובע בית דין בולשביקי שהרוזן רוסטוב הוא אציל חסר תקנה, וגוזר עליו מעצר בית ב"מטרופול", מלון מפואר הניצב מול הקרמלין. רוסטוב, גבר משכיל ושנון שלא עבד מעולם, חייב כעת לגור בעליית גג, בעת שהעשורים הסוערים ביותר בהיסטוריה הרוסית מתרחשים מחוץ לכתלי המלון. בניגוד לצפוי, תנאי חייו המצומצמים מעשירים את עולמו הרגשי, והקורא מתמוגג כשהוא מבין כמה עשירים ומלאים יכולים להיות החיים, גם בחדר אחד קטן.