הזן קוד לכניסה
 
  • אני רוצה להישאר מחובר/ת במחשב זה
  • ברצוני לקבל מידע על ספרים חדשים ומבצעים לזמן מוגבל למייל
 

שכחתם סיסמה?
הכניסו את הדואר האלקטרוני עימו
נרשמתם ותקבלו מייל לאיפוס הסיסמה
מייל לאיפוס סיסמתכם נשלח לכתובת
האימייל שהזנתם

  • צבירת נקודות ברכישת ספרים במחיר מלא
  • ספר דיגיטלי מתנה ביום ההולדת
  • צבירת נקודות במסגרת "חבר מביא חבר"
כל הספרים

help_outline סופרים עצמאיים


לקריאת התשובה לחצו על השאלה

format_textdirection_r_to_lאיזה קובץ עלי לשלוח כדי לפרסם ב"עברית"?

1. אם הספר שלך עדיין בפורמט word, שלח אותו כמו שהוא ואנחנו נפיק ממנו ספר דיגיטלי.

2. אם הספר שלך נשלח להדפסה, הפורמט המקובל אצל הוצאות הספרים נקרא indesign. תוכל/י לבקש מההוצאה או מבית הדפוס לשלוח לנו את הקובץ, כמובן בהנחה שהזכויות להפקת גרסה דיגיטלית של הספר שייכות לך.

3. אם לספר כבר הופקה גרסה דיגיטלית, הפורמט המקובל שלה נקרא epub. כפי שמפורט במחירון, העלאה לאתר של ספר בפורמט זה מוצעת בהנחה, משום שאינה מצריכה הפקה של ספר דיגיטלי.

format_textdirection_r_to_lהאם אפשר לשלוח ספר בפורמט pdf?

לצערנו עדיין לא. אנו מקווים כי בזמן הקרוב התפתחויות טכנולוגיות יפתרו את הבעיות הכרוכות בכך, אך כרגע לא קיימת אפשרות טכנית לעשות זאת.

format_textdirection_r_to_lכיצד מתבצע תהליך העלאת הספר לאתר?

בשלב הראשון, יש לשלוח את קובץ הספר באחד הפורמטים המוזכרים לעיל למייל sofrim@e-vrit.co.il , כדי שנוכל לבדוק שהכל תקין.אם יש לך חששות כלשהם לשלוח את הספר שלך במייל זה מובן, ונוכל לשלוח לך כתב התחייבות מצידנו שלא לעשות כל שימוש בקובץ טרם חתימה על הסכם. בשלב הבא נשלח לך הסכם הפצה, טופס מילוי פרטים, וקישור לתשלום. לאחר שיתקבלו כל הטפסים והתשלום נתחיל בעבודה, ובתוך כמה ימים נודיע לך על עליית הספר לאתר, בצירוף 5 קופונים להורדתו בחינם.

format_textdirection_r_to_lהאם "עברית" מציעה שירותי הוצאה לאור?

לא. "עברית" איננה הוצאת ספרים ולכן אינה מציעה שירותי הגהה, עריכה, עיצוב כריכה וכיו"ב. כדי להעלות ספר לאתר עליו להיות לאחר כל השלבים הללו. מסיבה זו "עברית" גם איננה מבצעת לקטורה בספרים, ומוכנה להעלות לאתר כל ספר ובלבד שאינו מכיל כל מידע כוזב, פוגעני, פורנוגרפי וכו', בהתאם לתנאי ההסכם.

format_textdirection_r_to_lהאם "עברית" עוזרת בשיווק הספר?

כן. לכשיעלה ספרך לאתר, הוא יוצג גם במדף הספרים חדשים וגם במדף הסופרים העצמאים. כך יובטח לו מקום בעמוד הראשון לפחות למספר ימים, ויתרון מובנה על פני שאר הספרים. לאחר מכן ספרך יופיע בקטגוריות המתאימות לו, וגם ישולב לעתים במבצעים שונים. בשלב זה "עברית" אינה מציעה דרכים לקידום הספר בתשלום. אגב, לקידום מינימלי של הספר כדאי ליצור עמוד רשמי שלו בפייסבוק, ושיתופו במסגרת קבוצות קריאה המתאימות לז'אנר. "עברית" תשמח לעשות לכם לייק :)

format_textdirection_r_to_lאיך נקבע מחיר הספר?

לפי החוק, מחיר הספר יקבע לפי הסכום שתרצו להרוויח ממכירת כל ספר. לדוגמא, אם ברצונכם להרוויח 11 ש"ח מכל הורדה של הספר, אנו נקבע את מחיר הספר בהתאם. שימו לב כי הסכום בו תנקבו כולל את המע"מ. יש לציין כי מחיר גבוה יותר לא יביא בהכרח את הרווח המקסימלי, ולעתים ישתלם לכם יותר להציע את הספר במחיר נמוך יחסית, גם כדי להגביר את החשיפה שלכם בקרב קהל הקוראים.

format_textdirection_r_to_lכיצד מתחלקים הרווחים ממכירות הספרים?

הרווחים ממכירות הספרים יחולקו שווה בשווה בינך ובין "עברית". כלומר, מכל מכירה של ספר שיוצע באתר במחיר של 37 ש"ח, 18.5 ש"ח (כולל מע"מ) יגיעו ישירות לכיס שלך.

format_textdirection_r_to_lאיך אוכל לדעת כמה ספרים מכרתי?

בסוף כל חודש, רבעון ושנה אנחנו שולחים לסופרים את נתוני המכירות של ספרם לתקופה זו. אם תבקש/י לדעת לעתים קרובות יותר, בגלל קמפיין שיווקי או סתם מתוך סקרנות, נשמח לעדכן אותך.

format_textdirection_r_to_lמתי ישולמו לי תמלוגים?

בסוף כל רבעון וכל שנה אנחנו מסכמים את המכירות לתקופה, ושולחים את התשלום לסופרים. אם סכום התמלוגים עולה על סך של 1,000 ש"ח, הוא ישולם כבר בסוף הרבעון. אחרת, התשלום ידחה לרבעון הבא. כך בסוף כל רבעון עד לתחילת השנה האזרחית, אז ישולמו כל התמלוגים על המכירות בשנה החולפת, גם אם לא חצו רף זה.

format_textdirection_r_to_lהאם כדי לקבל את התשלום עלי לפתוח תיק במס הכנסה?

לא. אמנם תיק במס הכנסה יכול להקל עליך, אולם אפשר לקבל את התשלום גם כ"שכר סופרים" ללא צורך בהוצאת חשבונית.

format_textdirection_r_to_lיש לי ספר הכולל תמונות, האם מחיר ההמרה לספר דיגיטלי יהיה גבוה יותר משמעותית?

לא. ספרים הכוללים תמונות בתוכם דורשים לרוב עבודה נוספת רבה בהמרת הספר לפורמט דיגיטלי, ומכאן הסיבה לתמחור הנפרד. עם זאת, אין לנו כוונה "להעניש" סופרים המשלבים תמונות בספריהם, אלא לתמחר כראוי את העבודה הנעשית על ספרים שונים

format_textdirection_r_to_lמהי הכמות המקסימלית של תמונות שאפשר להציג בספר דיגיטלי?

הדבר משתנה כמובן בהתאם לגודל התמונות, תמונות שחור/לבן או צבע, ומידת איכותן, אך ככלל אפשר לומר כי ספרים הכוללים מעל ל-100 תמונות לא יוכלו ככל הנראה להיות מוצגים בספר דיגיטלי באיכות גבוהה. עם זאת, כדאי להתייעץ איתנו לגבי כל ספר באופן ספציפי.

format_textdirection_r_to_lהאם אפשר לפרסם ספר ילדים?

כן, אבל רק אם התמונות נפרדות מן הטקסט, כלומר נמצאות מעליו או מתחתיו. ספר ילדים "קלאסי" שבו מופיע טקסט על איור לא מתאים לפורמט הדיגיטלי בארץ כרגע, ואנחנו ממליצים שלא לבזבז כספים מיותרים בהפקתו.

format_textdirection_r_to_lהאם אפשר לפרסם ספר ב"עברית לילדים"?

לא. "עברית לילדים" הנפלאה היא אפליקציה נפרדת, ואינה פתוחה להעלאת ספרים של סופרים עצמאים.

format_textdirection_r_to_lלמה דווקא "עברית"?

"עברית" היא חנות הספרים הדיגיטליים הגדולה בשפה העברית, עם מאגר של אלפי כותרים הנמכרים באתר. קהל הקוראים של הספרים הדיגיטליים גדל כל הזמן, ויותר מ-700 אלף איש כבר הורידו את האפליקציה שלנו בכל העולם. בנוסף, ל-"עברית" יש צוות גדול האחראי על המרת הספרים לפורמט דיגיטלי, והוא עושה זאת בצורה המקצועית והמדויקת ביותר שיש. בקיצור, אתם בידיים טובות.