הזן קוד לכניסה
 
  • אני רוצה להישאר מחובר/ת במחשב זה
  • ברצוני לקבל מידע על ספרים חדשים ומבצעים לזמן מוגבל למייל
 

שכחתם סיסמה?
הכניסו את הדואר האלקטרוני עימו
נרשמתם ותקבלו מייל לאיפוס הסיסמה
מייל לאיפוס סיסמתכם נשלח לכתובת
האימייל שהזנתם

  • צבירת נקודות ברכישת ספרים במחיר מלא
  • ספר דיגיטלי מתנה ביום ההולדת
  • צבירת נקודות במסגרת "חבר מביא חבר"
כל הספרים

      אוצר בלום

 

        "מצרפי המקרים" של יואב בלום הוא יופי של פתיחה לקריירה הספרותית שלו

        ולשנה החדשה

         רן בן-נון

 

       1. נחמד לפתוח שנה ספרותית חדשה עם יצירת ביכורים משובחת של סופר מבטיח, שלא הולך בתלם

       השגרתי ועף על גבולות המציאות בעלילה שאפתנית ומסחררת, סוחפת ומהנה. ב"מצרפי המקרים", גיבוריו

של יואב בלום, רוב הזמן בלוגר, הם אנשי צללים שאיש אינו מודע לקיומם, אבל הם אחראים לכל החיבורים הקוסמיים המדהימים האלה של הקיום, שבאמצעותם אנו מוצאים את אהבת חיינו, ממצים את הפוטנציאל הגלום בנו, או סתם נופלים על הישבן.

 

2. צירוף המקרים הוא אמנות האפשר, טווייה דקדקנית של אירועים ונסיבות מאלף מקורות שונים ומשונים אל תוך נקודה אחת במרקם הזמן-חלל, שבה משהו סוף-סוף מתרחש, סוג של קסם אלוהי חד-פעמי שמחזיק את העולם מסתובב, את החיים פועמים, את ההיסטוריה מהדהדת. מצרפי המקרים לא חורצים גורלות, רק מחברים בין גורל לבין בחירה חופשית. הם פותחים אפשרויות, אם תרצו.

 

3. כל היופי העצום, האדיר ונורא-ההוד הזה, של שלל העולמות האפשריים המסתחררים אלה לתוך אלה, מתואר אצל בלום בשיא הרזון והצניעות, בשפה פוסט-שינקינאית דקה ואירונית של כזה-כאילו ומבזקנות סלולרית, בז'רגון שגרתי וברור של מקצוענים בעבודה. צירוף המקרים אולי אלוהי, אבל אלה בני אדם רגילים לגמרי שצריכים לבצע אותו, מסיבה פשוטה – זה הפאקינג ג'וב שלהם.

4. גיא הרגיל והממוצע, אריק הג'ינג'י השחצן ואמילי הרגישה והיפה הפכו לחברים בקורס מצרפי המקרים המפרך שעברו בהדרכתו של "הגנרל" המסתורי. הם מתוארים בקווים קלים ונינוחים, והדיאלוגים שלהם נוטים אל ההתחכמות הנעימה. הג'וב הקודם של גיא, למשל, היה לתפקד בתור החבר הדמיוני של ילד בודד, ועכשיו, כשמשימה חידתית, סתומה ומסוכנת מתנחשלת אל סף ביתו, ליבנו כבר יוצא אליו ואל חבריו באנחה יהודית חמה ותומכת.

 

5. "מצרפי המקרים" אינו מתאמץ להיות איזה טקסט ענקי ומונומנטלי של הגות וחזון, ומסתפק במלאכה הפשוטה והקדושה של גרימת הנאה עצומה לקוראיו. יואב בלום כתב ספר הרפתקאות מחויך, עתיר דמיון והמצאה, רומנטי ונוגע ללב, עם טוויסט מעולה. יופי של פתיחה לקריירה הספרותית שלו, ולשנה שלנו.
 

לרכישת הספר "מצרפי המקרים"