הזן קוד לכניסה
 
  • אני רוצה להישאר מחובר/ת במחשב זה
  • ברצוני לקבל מידע על ספרים חדשים ומבצעים לזמן מוגבל למייל
 

שכחתם סיסמה?
הכניסו את הדואר האלקטרוני עימו
נרשמתם ותקבלו מייל לאיפוס הסיסמה
מייל לאיפוס סיסמתכם נשלח לכתובת
האימייל שהזנתם

  • צבירת נקודות ברכישת ספרים במחיר מלא
  • ספר דיגיטלי מתנה ביום ההולדת
  • צבירת נקודות במסגרת "חבר מביא חבר"
כל הספרים

   נפלאות הבגידה

   ב"סיפור אהבות", רומן הביכורים של כנרת רוזנבלום, הגירושין יכולים
   להיות לא פחות רומנטיים מאשר הנישואין

 

   רן בן-נון

 

    ההפך מירח דבש. גליה וכרמי, גיבורי "סיפור אהבות", ספר הביכורים של כנרת רוזנבלום, נוסעים לעיירה
    רומנטית קסומה באיטליה, אבל הם עושים זאת כדי להתגרש. על זה הם בטח לא חשבו לפני עשור,
    כשהתחתנו במקום היפה הזה. עכשיו, עם שלושה ילדים, דירה וערימה ענקית של רגשות אשם, הם חוזרים לזירת הפשע כדי לחתוך עניינים סופית.

 

הם כבר גמרו לריב. כל המילים הקשות נאמרו, הצעקות נשאגו, הדמעות זלגו, וכעת נותר ביניהם רק שקט מנומס, כמעט אינטימי, של אנשים שעדיין מגששים אחר רגשות חדשים, שיחליפו את מה שהרגישו פעם. הם לא רוצים לפגוע, וכל שנייה ביניהם היא ניסוח ללא מילים של העתיד הנפרש לפניהם, שמילות הקוד הקבועות שלו הן כמובן "למען הילדים". גליה כבר לא יכולה להניח על כרמי את הראש כשהיא עייפה או מנומנמת, כרמי כבר לא ינזוף בגליה כשהיא מעשנת במקום לאכול, וכשהם נפרדים זה רק בנפנוף יד קל ולא יותר מזה. אלה הקודים החדשים.

גליה היא זו שפירקה את החבילה, שהחליטה שהיא לא יכולה יותר. זה קרה אחרי שהכירה את גידו, אדריכל שרמנטי המתמחה בשימור מבנים בעלי ערך היסטורי. הוא הגיב לבלוג התל אביבי שלה, שכולו אבחנות קטנות על פינות ותהליכים בעיר המטונפת והנפלאה הזו, תל אביב, שרוזנבלום מלטפת באהבה עצומה ובעין נוקבת, כשהיא משחזרת באיטיות את סיפור הנישואין ואת סיפור הרומן שמחוץ להם.

לתוך העולם הכל כך מושלם של החיים הבורגניים הנוחים, הבתים היפים, הבגדים המוקפדים, המילים המדויקות, מושלך כתם שחור ומכוער של בגידה. וכמו בתיאורי הבתים והבגדים שלה, רוזנבלום מצליחה לגעת גם במקומות הנפשיים הכי עמוקים ולחטט בפצעים הכי כואבים באלגנטיות בוטחת, בהבנה חודרת, בטיפול כן ואמיתי שתמיד מצליח לגעת ואף פעם אינו מעיק.

הרכות שבין שבין גליה לכרמי והרומנטיקה במתיקות מעודנת ומדויקת של הזיכרונות המשותפים גורמות לנו לחשוב שאולי למרות הכל הם קצת ממהרים, קצת נמהרים, קצת נחפזים מדי לפרק את החבילה. אולי הם סתם מפונקים? זאת השאלה שתמשוך אותנו בהנאה גלויה עד לעמוד האחרון של הספר המפנק הזה.

 

לעמוד הספר "סיפור אהבות"