הזן קוד לכניסה
 
  • אני רוצה להישאר מחובר/ת במחשב זה
  • ברצוני לקבל מידע על ספרים חדשים ומבצעים לזמן מוגבל למייל
 

שכחתם סיסמה?
הכניסו את הדואר האלקטרוני עימו
נרשמתם ותקבלו מייל לאיפוס הסיסמה
מייל לאיפוס סיסמתכם נשלח לכתובת
האימייל שהזנתם

  • צבירת נקודות ברכישת ספרים במחיר מלא
  • ספר דיגיטלי מתנה ביום ההולדת
  • צבירת נקודות במסגרת "חבר מביא חבר"

ביקורת העורך ביקורת ספר מזווית אחרת

X
ארתור לס, סופר בינוני למדי, בילה את שנות העשרים שלו עם מאהב מבוגר ממנו, מבוגר מדי, ואת שנות הארבעים שלו עם מאהב צעיר ממנו, צעיר מדי. ועכשיו, רגע לפני גיל חמישים, הוא לגמרי לבד. האיש הצעיר שאיתו בילה את העשור האחרון עומד להתחתן עם מישהו אחר, ולס מחליט לעשות הכל כדי לא להיות שם ולהרגיש הכי זקן ופתטי. אז לס אוסף את כל ההזמנות לאירועים ספרותיים שנשלחו אליו מרחבי העולם, כל הג'אנק שתמיד התעלם ממנו בדואר ובמייל, ויוצא לחופשה חלומית מהאגדות: מקסימום עולם במינימום השקעה.
מלכת השלג/ מייקל קנינגהאם
קלילות שהיא כמו ריחוף.
הכתיבה של גריר אינה דומה לשום דבר שאתם מכירים והספר זורם בנונשלנטיות אלוהית בעולמו המופלא, שכולו רצף דימויים מזהירים ותמונות צבעוניות, של חיים אחרים, שונים, קסומים.
X
גריר בעצם ברא גרסה אמריקנית גאונית לספרי המסע ההומוריסטיים הקלאסיים כמו "שלושה בסירה אחת" או "מסביב לעולם בשמונים יום", עם שדרוג עילאי מסחרר והומור מעודן, אדיר, כובש.
אולי קצת עייפנו ממשבר אמצע החיים של הזכר האמריקני הלבן – אפילו אם הוא במקרה הומו.
ארתור לס הוא האיש הכי פחדן והכי אמיץ בעולם (כמאמר המספר, דמות חידתית מרתקת בפני עצמה), יצור פלאי שנמצא קצת מחוץ למקום ולזמן, מה שהופך אותו למטייל המושלם ויותר מזה – לחווה המושלם של המצב האנושי.
"איך זה שדברים רבים כל כך הופכים לשעמום בגיל העמידה — פילוסופיה, רדיקליות ומזונות מהירים אחרים — אבל שיברון לב מכאיב ומכאיב? אולי כי הוא מוצא מקורות חדשים לשיברון לב".
X
קחו את "לס" לטיול מסביב לעולם – ממש כפי שהוא ייקח אתכם.
אנדרו שון גריר חתום על אחד הספרים החזקים והחשובים שנכתבו אי פעם על זוגיות – "סיפור נישואים". ועכשיו הוא חתום גם על אחד הספרים החזקים והחשובים שנכתבו אי פעם על בדידות – "לס", שעליו זכה בפוליצר (הפרס שאיכשהו זוכיו תמיד הכי שווים). אנחנו מתים לדעת לאן הוא יילך בסיבוב הבא.
שום דבר במסע של לס אינו כפי שתכנן או רצה, הכול משתבש לו, מתחרפן ומשתגע בצורה הכי מפוארת וגדולה מהחיים שיש. במילים אחרות – תתכוננו להתאהב.